Nylon Feather Shuttlecock Machine

Nylon Feather Shuttlecock Machine

1. Top model for training & playing; 2. High quality ; 3. years warranty for all clients all over the world; 4. Good price ; 5. Welcome to do business with us ; 6. Email address : sukie@dksportbot.com 7. Whatsapp ID : +86 136 6298 7261
Chat Now

Product Details

 

Attn : Sales Manager :  Miss Lady Sukie 

Whatsapp ID :              +86 136 6298 7261--on line in 24 hours for you  ;

Email box :                    sukie@dksportbot.com 


Welcome to contact us soon at your most convenient time !

 


DB2 Shuttlecock feeding equipment -Top Model :

 

1. Функционално функционален далечински управувач со LCD (брзина, фреквенција, траекторија, итн.)
2. Интелигентно програмирање за да се постави целиот суд на 28 поени со стрелки
3.Автоматската колона за кревање со копче може да запре на која било висина.
4. Интелигентен автоматски систем за напојување (100-240 V) за заштита на машината.
5. Автоматско вертикално прилагодување на висината, висината на сервисирање може да биде до 8 метри
6.Ремотелна контрола на различни вертикални височини на две линиски функции (широк, среден, тесен)
7. случајна функција, шест типа на шатлови, функција за пауза, удобен за ракување
8. Клучни компоненти: тркала за отпуштање и главниот мотор на високо квалитетни материјали се издржливи, животниот век на моторот може да биде до 10 години
9. Лесен и корисен дизајн на случајот
10. Преклопување на статички тркала со сопирачки, лесни за носење
11. капацитет: 180 фериботи
12. Додатоците вклучуваат далечински управувач, кабел за полнење и кабел за напојување


 

1

3

5

4

6

7

8

9

10

11

12

 


 

Looking forward to hearing from your inquiry !

Hot Tags: Nylon Feather Shuttlecock Machine, China, manufacturers, suppliers, factory, buy, wholesale, in stock

Inquiry

You Might Also Like